Osobní stránky -  Vladimír Brůna
stále ve výstavbě ...
... a proto aktuální

Profesní životopis
Publikace

Projekty, granty, VVZ
Konference, semináře
Expedice
Výuka
Aktivity a popularizace
Partneři a sponzoři

Hlavní strana

kontakt:
Český egyptologický ústav
Filosofická fakulta
Univerzita Karlova
Celetná 20
110 00 PRAHA 1
 
e-mail: vladimir.bruna@ff.cuni.cz_

Český egyptologický ústav FF UK Praha


 

Archeologický výzkum v Abúsíru a v Sakkáře - Historie expedic

Na terénním výzkumu v Abúsíru a v Saqqaře se účastním od podzimu 2001 v pravidelných intervalech jaro - podzim. Hlavní pracovní náplní je zejména geodetická dokumentace archeologického výzkumu, zpracování prostorových dat v GIS a CAD, mapování, pozemní laserové skenování a fotografie z výšky pomocí upoutaného draka. Vedle toho mám na starosti logistiku expedice a podílím se na výzkumech jiných expedice. 

Podzim 2019

Končí první školní měsíc a s ním i my s výzkumem údolního chrámu panovníka Niuserrea v Abúsíru. Část expedice odjela, další část ve stejný den přijela a už dnes začínáme s výzkumem v okolí hrobky TI v severní Sakkáře. Zde jsme v půlce února skončili základní výzkum a dokumentaci pomocí geodetických metod a laserového skeneru a čtyři říjnové týdny zde budeme pod vedením prof. Bárty pokračovat. 

Na konci října bude v Káhiře slavnostní recepce k 28. říjnu a s ní připravujeme výstavu ke 100 letům české (oslovenské) egyptologie. Já se toho osobně nezúčastním, neboť po 8 týdnech v poušti musím dohnat výuku na katedře geoinformatiky a také si užít trochu zeleně v české kotlině. Vrátit bych se měl v polovině listopadu na závěr expedice, kdy bude potřeba ukončit výzkumy, uskladnit vybavení a zaparkovat naše terénní Toyoty.
.zpět na expedice